300b

2019.12.11 – Koncert Pani Dominiki Dobrosielskiej oraz Pana Piotra Wizy w Szkole Podstawowej nr 82 przy ul. Słowackiego 58/60

Jako akcent kończący naszej działalności w 2019 roku w dniu 11.12.2019roku, Fundacja zorganizowała koncert Pani Dominiki Dobrosielskiej oraz Pana Piotra Wizy w Szkole Podstawowej nr 82 przy ul. Słowackiego 58/60. Wspaniała wokalistka i wspaniała atmosfera.

300A

2019.12.03 – koncert z okazji 40 lecia zespołu Wrzosy który odbył się w Domu Kultury „Na Skarpie” na Osiedlu Piastowskim 104 w Poznaniu.

To już tradycja, że Fundacja "POMOST" wspiera działalność znakomitego, poznańskiego zespołu wokalnego seniorów, czyli „Poznańskie Wrzosy”. Tym razem koncert odbył się 03.12.2019 w Domu Kultury „Na Skarpie” na Osiedlu Piastowskim 104 w Poznaniu.

 

300

2020.02.25 – „Był kabaret, mimo że bez skeczów” – Wieczór z limerykami w Domu Kultury „Na Skarpie” w Poznaniu

W dniu 25.02.2020 Fundacja "POMOST" wraz z Domem Kultury "Na Skarpie w Poznaniu zorganizowała wspaniałe spotkanie z czołowymi, polskimi twórcami limeryków. Oprócz znakomitego wykładu wygłoszonego przez pana prof. Piotra Michałowskiego na temat historii powstania tej formy literackiej, mistrzowie w tej materii obecni na spotkaniu przedstawili limeryki swojego autorstwa, budząc tym salwy śmiechu szczerze rozbawionej publiczności, która wypełniła salę po brzegi.
Ten wspaniały wieczór literacki odbył się w sali  Domu Kultury "Na Skarpie" SM"Osiedle Młodych" na Osiedlu Piastowskim 104 w Poznaniu.

W wieczorze z limerykami udział wzięli:

Piotr Michałowski (teoria i praktyka limeryku), Piotr Wiza (muzyka do limeryków) oraz Eugeniusz Biały, Henryk Krzyżanowski, Radosław Okulicz-Kozaryn, Andrzej Wilowski (autorzy limeryków).


300

2019.11.22 „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim” w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu.

2019.11.22 „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim” w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142.

Było to bardzo emocjonalne spotkanie. Młodzież obdarzyła Pana Eugeniusza ogromna sympatią, a jego relacje i prelekcja Pani Marii Śliwińskiej wzbudziły ogromne zainteresowanie. Nawet po oficjalnym spotkaniu, na zewnątrz szkoły nie mogli rozstać się z Panem Eugeniuszem zadając ogromną ilość pytań na temat jego przeżyć.

To spotkanie było już ostatnim z cyklu 12 "Spotkań z żywą historią - Panem Eugeniuszem Śliwińskim". Mamy jednak nadzieję na wznowienie tego projektu tak potrzebnego młodym ludziom, którzy mają niesamowitą okazję poznać ją bezpośrednio od uczestnika tych strasznych wydarzeń.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

300

2019.11.20 – „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim” w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia.

20.11.2019 – To wyjątkowe „Spotkanie z żywą historią - Panem Eugeniuszem Śliwińskim odbyło się w


Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu przy ul.Solnej 12.

Spotkanie to wywarło niesamowite wrażenie na przyszłych artystach muzykach. Relacje Pana Eugeniusza i jego córki Pani Marii Śliwińskiej zrobiły na nich tak ogromne wrażenie, że poproszono nas tzn. Fundację "POMOST" o ponowne zorganizowanie takiego spotkania dla jeszcze szerszego grona młodzieży. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za pomoc w organizacji tak niesamowitego wydarzenia.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera


300

2019.11.15 – „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim” w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

15.11.2019 w ramach „Spotkań z żywą historią - panem Eugeniuszem Śliwińskim, Fundacja „POMOST” przy wsparciu miasta Poznania oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie zorganizowała kolejne spotkanie Pana Śliwińskiego z młodzieżą. Pan Eugeniusz w okresie II Wojny Światowej był więźniem jednego z najstraszniejszych , niemieckich obozów koncentracyjnych – MAUTHAUSEN-GUSEN.
Tym razem wizyta miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu przy ul.Matejki 8/10 w Poznaniu.
Wspomnienia pana Eugeniusza miały ogromny, wpływ na młodzież. Przejawiało się to podczas indywidualnych rozmów z panem Eugeniuszem.
Taki odbiór naszej inicjatywy niezmiernie nas cieszy. Jesteśmy w trakcie organizowania następnych spotkań z młodzieżą.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania  #poznanwspiera

300

2019.11.06 – „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim w IX Liceum Ogólnokształcącym im. K. Libelta w Poznaniu.

06.11.2019 – Tym razem „Spotkanie z żywą historią - Panem Eugeniuszem Śliwińskim odbyło się w IX Liceum Ogólnokształcącym im. K. Libelta ul. Warzywnej 24 w Poznaniu.
Pozytywne reakcje młodzieży po spotkaniu sprawiły nam wiele radości i satysfakcji upewniając nas o słuszności takich spotkań.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

300

2019.10.18 – „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim” w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Warzywnej 19 w Poznaniu.

18 października 2019 Fundacja ”POMOST” w ramach cyklu „Spotkania z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim” byłym więźniem obozu koncentracyjnego Mauthausen – Gusen, wraz z Panem Eugeniuszem i jego córką Marią Śliwińską, odwiedziła Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im .J.J. Śniadeckich przy ul. Warzywnej 19 w Poznaniu.
I tutaj młodzież bardzo pozytywnie, choć z wielkim zaskoczeniem zareagowała na relacje Pana Eugeniusza. Takie właśnie pozytywne reakcje ze strony młodych ludzi inspirują nas do organizacji następnych spotkań z Panem Eugeniuszem Śliwińskim.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

300

2019.10.16 – Pan Eugeniusz Śliwiński z wizytą w XX Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

16 października 2019 roku Fundacja „POMOST przy wsparciu Miasta Poznania zorganizowała kolejne „ Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim”.
Spotkanie odbyło się w XX Liceum Ogólnokształcącym im. K.I. Gałczyńskiego na Osiedlu Wichrowe Wzgórze 111 w Poznaniu.
Relacja z pobytu Pana Eugeniusza w niemieckim obozie koncentracyjnym Mauthausen – Gusen w czasie II Wojny Światowej jak zwykle wstrząsnęła słuchaczami. Wielu z tych młodych ludzi po raz pierwszy zetknęło się z tą tematyką. Ważne jest więc przedstawianie im realiów
rzeczywistej wojny, a nie wojny z gier komputerowych.
Była to jednocześnie wspaniała lekcja nie tylko historii, ale także patriotyzmu, ponieważ Pan Eugeniusz będąc właśnie w ich wieku, za działalność konspiracyjną w szeregach walczącej ZWZ został zesłany do obozu koncentracyjnego.
Walczył o wolną Polskę! O wyzwolenie jej spod okupacji niemieckiej.
Po spotkaniu odbyło się wspaniałe, kameralne przyjęcie w gronie Pana Dyrektora , Pani Wicedyrektor
oraz nauczycieli. Bardzo dziękujemy.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

300

2019.10.15 – Koncert zespołu seniorów „Poznańskie Wrzosy” w domu Kultury „Na Skarpie” w Poznaniu.

Tradycyjnie już Fundacja "POMOST" wspiera działalność znakomitego, poznańskiego zespołu wokalnego seniorów, czyli „Poznańskie Wrzosy”. Tym razem koncert odbył się 15.10.2019 w Domu Kultury „Na Skarpie” na Osiedlu Piastowskim 104 w Poznaniu.
Oczywiście Dom Kultury „Na Skarpie” był współorganizatorem tegoż koncertu.
Świetny repertuar, świetni wykonawcy i świetna ( jak zawsze) atmosfera!
Zespół działa pod batutą znanego poznańskiego aranżera i kompozytora – Piotra Wizy.