szachy

2017 – Wielkopolskie Mistrzostwa Juniorów i Seniorów w Szachach Szybkich

W dniach 3-4 grudnia 2016 r Fundacja była współorganizatorem Wielkopolskich Mistrzostw Juniorów i Seniorów w Szachach Szybkich. Turniej zbiegł się z 80-leciem Wielkopolskiego Związku Szachowego, uświetniając jego obchody. W ramach obchodów 80-lecia Fundacja zorganizowała w Sali Lubrańskiego UAM koncert Pani Dominiki Narożnej Celem imprezy było nie tylko wyłonienie najlepszych wielkopolskich graczy, ale również propagowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szachowej pasji , logicznego i strategicznego myślenia, jak również aktywnego spędzania czasu oraz sportowej rywalizacji. Turniej odbył się w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Ilość uczestników

0
klkl

2016 – Mistrzostwa Wielkopolski w szachach klasycznych

W dniach 11-15 czerwca Fundacja Pomocy Socjalnej Pomost i Wielkopolski Związek Szachowy zorganizowały Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział przeszło 160 graczy z całego województwa w kilku kategoriach wiekowych . Brały udział dzieci od 6 roku życia do 18-nastolatków . Urokliwe miejsce w jakim impreza została zorganizowana - Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie dało możliwość złapanie oddechu uczestnikom i ich opiekunom między wyczerpującymi partiami, a gościnność gospodarzy i smaczne jedzenie na długo pozostaną w pamięci.

Ilość uczestników

0
DSC_0761

2017 – Wielkopolskie Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych. Turniej odbył się w terminie 18.06 – 22.06. 2017 w gościnnych progach skorzęcińskich ośrodków wypoczynkowych. Organizatorami byli : Fundacja Opieki Socjalnej Pomost i Wielkopolski Związek Szachowy . Turniej wspierali: Burmistrz Miasta Witowo, który ufundował puchar dla najlepszego klubu , właściciele Ośrodków Wypoczynkowych „Zbyszko”, „Diament” i „Karolinka” – fundatorzy woucherów na pobyt w Skorzęcini, firma Asadi Sport z Gniezna, Feltiness, Sportowo.pl oraz Wydawnictwo RM, którzy ufundowali nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Szczególne podziękowanie należy się Firmie Sunrise z Lublina www.szachowo.pl , która również była fundatorem nagród oraz objęła Mistrzostwa swoim patronatem. Cieszy duża frekwencja uczestników walczących o Mistrzostwa Wielkopolski , które były również kwalifikacjami do Mistrzostw Polski. W turnieju brało udział blisko 300 uczestników w wieku od 6 do 18 lat wraz z opiekunami. Sprzyjająca aura i piękne otoczenie dawały możliwość odpoczynku graczom i nabrania sił przed następnymi rundami. Mimo zaciętej rywalizacji i wysiłku, jaki młodzi szachiści muszę włożyć w grę oraz analizę i przygotowanie do kolejnej partii towarzyszył im pogodny nastrój i dobre humory. Mamy nadzieję, że zabrali ze sobą same dobre wspomnienia, a ze swojej strony życzymy wszystkim wytrwałości w rozwijaniu pasji i wielu sukcesów.

Ilość uczestników

0