2019.03.27 Pierwsze „Spotkanie z żywą historią – Panem Eugeniuszem Śliwińskim”

W środę  27-03-2019 odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. J.Korczaka przy ul. Żniwnej 1 w Poznaniu.

Otóż Fundacja Pomocy Socjalnej „POMOST” miała niebywałą przyjemność zorganizowania tego wydarzenia w ramach „ Spotkania Z Żywą Historią -  panem Eugeniuszem Śliwińskim

Pan Eugeniusz w okresie II WOJNY ŚWIATOWEJ był więźniem jednego z najokrutniejszych niemieckich obozów koncentracyjnych – MAUTHAUSEN-GUSEN.
Wspomnienia pana Eugeniusza były niezwykle cenne i zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie.
Tym bardziej że jest on jedną z ostatnich żyjących osób, które przeżyły to piekło.

Nasza Fundacja zachęcona tak pozytywnym odbiorem jest w trakcie organizowania następnych spotkań z tego cyklu w innych szkołach miasta Poznania.
Pragniemy zaznaczyć , że „Spotkania Z Żywą Historią-panem Eugeniuszem Śliwińskim ” Fundacja „POMOST” organizuje przy współpracy z Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz władz miasta Poznania.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera