2019.10.01 – Następne wydarzenie w ramach „Spotkań z żywą historią- Panem Eugeniuszem Śliwińskim”

01.10.2019 w ramach „Spotkań z żywą historią - panem Eugeniuszem Śliwińskim, Fundacja „POMOST” przy wsparciu miasta Poznania oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie zorganizowała kolejne spotkanie Pana Śliwińskiego z młodzieżą. Pan Eugeniusz w okresie II Wojny Światowej był więźniem jednego z najstraszniejszych , niemieckich obozów koncentracyjnych – MAUTHAUSEN-GUSEN.
Tym razem wizyta miała miejsce w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu, na osiedlu "Pod Lipami" nr.106.
Jak zwykle wspomnienia pana Eugeniusza miały ogromny , emocjonalny wpływ na młodzież. Widać to było w trakcie indywidualnych rozmów z panem Eugeniuszem.
Taki odbiór naszej inicjatywy niezmiernie nas cieszy. Jesteśmy więc w trakcie organizowania następnych spotkań z młodzieżą.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania  #poznanwspiera