2017 – Wehikuł Czasu – VI edycja gry fabularnej

Po raz kolejny ZSZ im Janusza Korczaka nr 2 w Poznaniu zorganizował przy współpracy Fundacji Pomocy Socjalnej POMOST grę terenową "Wehikuł Czasu”.

11 maja 2017r odbyła się już VI edycja, która tym razem wprowadziła uczestników w świat „Zwierząt zagrożonych wyginięciem” w której wzięli udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W grze trzeba było odnaleźć przy pomocy mapy 12 stacji i wykonać przypisane tam zadania.

Uczniowie pracowali w grupach i mogli wykazać się logicznym myśleniem, umiejętnością współpracy i orientacją w terenie Parku Cytadela– gdzie znajdowały się wszystkie stacje z zadaniami. Punktowane było zaangażowanie, jakość i ilość wykonanych zadań. Poprzez taką formułę gry młodzież mogła lepiej uświadomić sobie o zagrożonych zwierzętach na naszej planecie .

Uczniowie świetnie się bawili i mieli możliwość integracji z innym rówieśnikami. Młodzież – ale także pedagodzy- bardzo chwaliła sobie taki rodzaj bezstresowej nauki poprzez zabawę w plenerze i już deklarowali przyjazd na kolejną edycje. Gra fabularna "Wehikuł Czasu " po raz kolejny połączyła naukę z zabawą na świeżym powietrzu. ( pogoda dopisała –chyba była zamówiona).

Na zwycięskie drużyny czekały atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy mogli po imprezie skosztować wojskowej grochówki z polowej kuchni.