2017 – Wielkopolskie Mistrzostwa Juniorów i Seniorów w Szachach Szybkich

W dniach 3-4 grudnia 2016 r Fundacja była współorganizatorem Wielkopolskich Mistrzostw Juniorów i Seniorów w Szachach Szybkich. Turniej zbiegł się z 80-leciem Wielkopolskiego Związku Szachowego, uświetniając jego obchody. W ramach obchodów 80-lecia Fundacja zorganizowała w Sali Lubrańskiego UAM koncert Pani Dominiki Narożnej Celem imprezy było nie tylko wyłonienie najlepszych wielkopolskich graczy, ale również propagowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szachowej pasji , logicznego i strategicznego myślenia, jak również aktywnego spędzania czasu oraz sportowej rywalizacji. Turniej odbył się w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.