2017.06.13 – Koncert „Czas nie jest winien, że płynie”

Pod tym mottem w dniu 13 czerwca 2017r w przeddzień 77 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady odbył się w Domu Kultury „Na Skarpie” koncert zespołu „Sun Flower Orchestra” dedykowany Panu Egeniuszowi Śliwińskiemu – uczestnikowi tamtych dni, więźnia obozu Mathausen.

W imieniu organizatora i POMOST Fundacji Pomocy Socjalnej Prezes fundacji wręczył Panu Eugeniuszowi pamiątkową statuetkę z podziękowaniem za poświęcenie swojego czasu i energii w przekazywanie relacji z tamtych dramatycznych dni i obrazu losów ludzi wywiezionych do obozów śmierci następnym pokoleniom.