2017 – Wielkopolskie Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych. Turniej odbył się w terminie 18.06 – 22.06. 2017 w gościnnych progach skorzęcińskich ośrodków wypoczynkowych. Organizatorami byli : Fundacja Opieki Socjalnej Pomost i Wielkopolski Związek Szachowy . Turniej wspierali: Burmistrz Miasta Witowo, który ufundował puchar dla najlepszego klubu , właściciele Ośrodków Wypoczynkowych „Zbyszko”, „Diament” i „Karolinka” – fundatorzy woucherów na pobyt w Skorzęcini, firma Asadi Sport z Gniezna, Feltiness, Sportowo.pl oraz Wydawnictwo RM, którzy ufundowali nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Szczególne podziękowanie należy się Firmie Sunrise z Lublina www.szachowo.pl , która również była fundatorem nagród oraz objęła Mistrzostwa swoim patronatem. Cieszy duża frekwencja uczestników walczących o Mistrzostwa Wielkopolski , które były również kwalifikacjami do Mistrzostw Polski. W turnieju brało udział blisko 300 uczestników w wieku od 6 do 18 lat wraz z opiekunami. Sprzyjająca aura i piękne otoczenie dawały możliwość odpoczynku graczom i nabrania sił przed następnymi rundami. Mimo zaciętej rywalizacji i wysiłku, jaki młodzi szachiści muszę włożyć w grę oraz analizę i przygotowanie do kolejnej partii towarzyszył im pogodny nastrój i dobre humory. Mamy nadzieję, że zabrali ze sobą same dobre wspomnienia, a ze swojej strony życzymy wszystkim wytrwałości w rozwijaniu pasji i wielu sukcesów.